2024.02.09 Roztańczony Konsulat – Swing i Blues w Konsulacie Kultury

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na RETRO potańcówkę w rytmie swingu, organizowaną przez Gdyńskie Centrum Kultury i szkołę Harlem Beats.
W trakcie imprezy czekają Was szalone tańce głównie z lat 20.-40., ale też odrobinę późniejszego bluesa i funka 🙂
Wpadnij, poznaj naszą wspaniałą społeczność, przedstaw się nam i zatańcz z nami 🙂 Może zyskasz fajnych nowych znajomych i nowe hobby? 🙂
Wstęp na potańcówkę i lekcję pokazową jest bezpłatny.
Konsulat Kultury, dawny Dom Marynarza Szwedzkiego, jest wprost idealnym miejscem na takie wydarzenie – tańczyć będziemy w modernistycznej perełce gdyńskiej architektury. Jeżeli lubisz szalony jazz lub klimatyczny blues lat 20. i 40. oraz chcesz przenieść się w te czasy razem z nami – przyjdź, zobacz albo po prostu wyskocz na parkiet i tańcz! Potrzebujesz pomocy, aby postawić pierwsze kroki? Nic nie szkodzi – pomożemy Ci w tym 30-minutową lekcją tańca w parach. Zabierz znajomych albo po prostu siebie i poczuj urok klimatycznej kawiarni w Konsulacie Kultury.
Swing – rodzina tańców afroamerykańskich, tańczonych do muzyki jazzowej. W jej skład wchodzą m.in. tańce takie jak: Lindy Hop i Charleston. Swing jest po brzegi wypełniony radością, improwizacją oraz pozytywną energią. Jazz lat 20.-40. to coś, obok czego wprost nie sposób przejść obojętnie, nie nucąc lub nie tupiąc do rytmu czy melodii.
Blues – rodzina tańców afroamerykańskich tańczonych do muzyki bluesowej z początku XX wieku aż do czasów współczesnych. W bluesie każdy znajdzie coś dla siebie – od spokojnych i melancholijnych melodii po bardzo energiczne gatunki bluesowe tańczone do szybkiej muzyki (np. szybki blues tradycyjny lub funk). Mówi się, że blues jest podstawą tańców swingowych i najprostszym sposobem na wyrażenie siebie w tańcu.

Harmonogram

Plan wieczoru:
  • 19:30 – 20:00 – darmowa lekcja niespodzianka
  • 20:00 – 23.00 potańcówka, do której zagrają wspaniali DJe Harlem Beats 🙂
Tags: