Społeczność

Nasza społeczność

Społeczność swingowa to jednak przede wszystkim uczniowie, a nie nauczyciele. Nasza szkoła jest pełna ciekawych, otwartych i sympatycznych ludzi, którzy nie tylko tworzą fajną, lokalną społeczność, do której chce się jest należeć, ale też wspaniale się integrują wyjeżdżając razem na wydarzenia, takie jak ogólnopolskie czy międzynarodowe warsztaty i festiwale taneczne. Ponieważ bardzo trudno jest nam przedstawić kilkadziesiąt osób w tak krótkim tekście, koniecznie wpadnij na najbliższą potańcówkę, aby poznać ich osobiście!

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Potańcówki

Potańcówki to imprezy taneczne, spotkania tancerzy, podczas których bawimy się wspólnie do muzyki z nagrań lub granej na żywo. W tańcach swingowych i bluesowych potańcówki mają kluczowe znaczenie, ponieważ są to głównie tańce towarzyskie, socjalne, tańczone dla rozrywki i integracji, a nie pokazu, czy konkursu. Uczestniczymy w zajęciach po to, aby móc wykorzystać nasze umiejętności na parkiecie podczas wspólnych imprez.

Festiwale

Festiwale to duże wydarzenia, które łączą magię wspaniałych wieczornych imprez, najczęściej z muzyką na żywo, z warsztatami w ciągu dnia. Przeważnie mają one charakter ogólnopolski, gdyż gromadza tancerzy z różnych miast, także z innych krajów. Festiwale zawsze są wpaniałą okazją do integracji między scenami, wspólnych odwiedzin oraz zwiedzania innych miast. Często się zdarza,że znajdziemy na nich dodatkowe atrakcje, takie jak konkursy, pokazy nauczycieli, zabawy oraz występy uczestników.

Wyjścia integracyjne

Nie samym tańcem człowiek żyje! Oprócz imprez tanecznych czy zajęć spędzamy także czas na wspólnym biesiadowaniu oraz rozmowach. Jest to dobra okazja, aby się bliżej poznać, porozmawiać o wszystkim i o niczym oraz po prostu miło spędzić czas.

Warsztaty

Warsztaty to okazja do rozwoju umiejętności tanecznych, które mogą okazać się przydatne na parkiecie. Jest to dodatkowa, wobec zajęć regularnych forma odkrywnia nowych ścieżek w tańcu. Przeważnie są one weekendowe i zajmują kilka od dwóch do kilku godzin, w czasie których można skupić sie na wybranych zagadnieniach, zdala od trosk codziennego życia w ciągu tygodnia. Tematy takich warsztatów mogą być różne – od zajęć z poszczególnych tańców, poprzez zajęcia afro, świadomej pracy z ciałem czy róznych, nieco z innej beczki zajęć wspomagających rozwój taneczny.

Obozy

Sprawdź relacje z obozów, w których uczestniczyliśmy

Obozy… wspomina się je latami. Jest to wydarzenie wyjazdowe, przeważnie w ośrodkach wypoczynkowych nad jeziorem, gdzie w jednym miejscu są zajęcia, imprezy oraz wszelkie aktywności integracyjne. Jednym słowem, łączymy na nich wypoczynek z nauką oraz dobrą zabawą. Moc wydarzeń, szalone tańce i moc wspomnień!

Inne formy spędzania wspólnie czasu

(…)