2023.08.30 – Darmowe zajęcia lindy hopa/swingu oraz bluesa

Opis wydarzenia

Dołącz do naszej zwariowanej społeczności i weź udział w darmowych zajęciach, które przybliżą Ci świat swingu/lindy hopa i bluesa! Przyjdź i przekonaj się, ile radości dają te tańce i jak fajnie jest budować z nami społeczność taneczną w Trójmieście 🙂
🙂🙂🙂
Zachęcamy do zapraszania znajomych!
link do rejestracji: https://forms.gle/LBjWNG2ivDe92NjVA
Jeśli nie wiesz, że bluesa się tańczy, to te zajęcia są doskonałaą okazją, aby się o tym przekonać. A jeśli wiesz, jak wygląda swing, ale wydawało Ci się, że blues to wolny taniec, to wyprowadzimy Cię z błędu. Pokażemy, że blues potrafi sprawić bardzo wiele radości!
Blues – Rodzina tańców afroamerykańskich tańczonych do muzyki bluesowej z początku XX wieku aż do czasów współczesnych. W bluesie każdy znajdzie coś dla siebie – od bardzo spokojnych i melancholijnych melodii po bardzo energiczne gatunki bluesowe tańczone do szybkiej muzyki (np. szybki blues tradycyjny lub funk). W trakcie zajęć poznamy estetykę bluesową, rozwiniemy dialog w parze oraz nauczymy się podstawowych figur oraz rytmów. Mówi się, że blues jest podstawą tańców swingowych oraz jest najprostszym sposobem na wyrażenie siebie w tańcu.
Chcesz nauczyć się kilku kroków i poznać „co to jest ten swing”, a nóżka sama chodzi w rytm muzyki lat 20-40? W takim razie zapraszamy serdecznie! 🎷🥁 Tańce swingowe to prawdziwa radość dla wszystkich tych, co lubią szalony jazz 🙂
Swing – rodzina tańców afro-amerykańskich tańczonych do muzyki jazzowej, w której skład wchodzą m.in. tańce takie jak: Lindy Hop oraz Charleston. Swing jest po brzegi wypełniony radością, improwizacją oraz pozytywną energią. Jazz lat 20-tych i 40-tych to coś, do czego wprost nie sposób przejść obojętnie, nie nucąc lub nie tupiąc do rytmu czy melodii.
Poziom dla obydwu kursów:
Zajęcia skierowane są do osób, które chciałyby postawić pierwsze kroki w bluesie i swingu. Nie potrzeba jakiegokolwiek doświadczenia. Można przyjść w parze, samemu albo też zaprosić znajomych.
🙂🙂🙂

Harmonogram

Szczegółowy plan:
18:30 – 19:30 – swing
19:30 – 20:30 – blues

Zapisy poprzez formularz:
https://forms.gle/LBjWNG2ivDe92NjVA

 

wydarzenie na Facebooku:

https://fb.me/e/4xzQUqTfw

 

Przyjdź i spróbuj, a w razie pytań, prosimy o kontakt
🙂
harlembeatsstudio@gmail.com

Szczegóły

Przykładowe miejsce

Konrad i Agnieszka

Tags: