2023.11.17 Swing i Blues w Konsulacie Kultury Vol. 8

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na potańcówkę w rytmie swingu, organizowaną przez Gdyńskie Centrum Kultury i szkołę Harlem Beats. Na początku czeka na Was otwarta lekcja tańca, a w trakcie imprezy – szalone tańce lat 20.-40. oraz niespodzianka, którą wkrótce ogłosimy
💥💥💥💥💥💥
Konsulat Kultury, dawny Dom Marynarza Szwedzkiego, jest wprost idealnym miejscem na takie wydarzenie – tańczyć będziemy w modernistycznej perełce gdyńskiej architektury. Jeżeli lubisz szalony jazz lub klimatyczny blues lat 20. i 40. oraz chcesz przenieść się w te czasy razem z nami – przyjdź, zobacz albo po prostu wyskocz na parkiet i tańcz! Potrzebujesz pomocy, aby postawić pierwsze kroki? Nic nie szkodzi – pomożemy Ci w tym 30-minutową lekcją tańca w parach. Zabierz znajomych albo po prostu siebie i poczuj urok klimatycznej kawiarni w Konsulacie Kultury.
🔥🔥🔥🔥🔥🔥
Swing – rodzina tańców afroamerykańskich, tańczonych do muzyki jazzowej. W jej skład wchodzą m.in. tańce takie jak: Lindy Hop i Charleston. Swing jest po brzegi wypełniony radością, improwizacją oraz pozytywną energią. Jazz lat 20.-40. to coś, obok czego wprost nie sposób przejść obojętnie, nie nucąc lub nie tupiąc do rytmu czy melodii.
W trakcie potańcówki Trójmiejska Kapela Swingowa zagra aż trzy sety. Ponieważ pogoda zapowiada się świetna, a zespół na pewno zagrzeje do tańca, serdecznie zapraszamy do baru Przystanku Fontanny po napoje, co to by zadbać o nawodnienie 😉 Oprócz drinków, kawy i innych napitków polecamy także pyszne przekąski oraz pizzę!
Zapraszamy serdecznie
Blues – rodzina tańców afroamerykańskich tańczonych do muzyki bluesowej z początku XX wieku aż do czasów współczesnych. W bluesie każdy znajdzie coś dla siebie – od spokojnych i melancholijnych melodii po bardzo energiczne gatunki bluesowe tańczone do szybkiej muzyki (np. szybki blues tradycyjny lub funk). W trakcie zajęć poznamy estetykę bluesową, rozwiniemy dialog w parze oraz nauczymy się podstawowych figur i rytmów. Mówi się, że blues jest podstawą tańców swingowych i najprostszym sposobem na wyrażenie siebie w tańcu.

Harmonogram

Plan wieczoru:

  • 19:30 – darmowa lekcja tańca
  • 20:00-23:00 – potańcówka i pokaz niespodzianka
W razie pytań prosimy o kontakt:
harlembeatsstudio@gmail.com

Szczegóły

Konsulat Kultury

Tags: